گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن - لوگو

کارهای ما به کسب و کار مردم کمک می‌کند.

بنام خداوند اندیشه‌های بلند و عزم‌های راسخ

گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن

نخواستیم کوچک باشیم و تاب نیاوردیم حقارت را… مومن به درستی راه، با اعتقاد و همدلی گام نهادیم؛ یکی برای همه، همه برای تعالی…

مروری بر فعالیت‌ها

در سال ۱۳۸۳ پس از آنکه اینترنت جای خود را در زندگی مردم بیشتر و بیشتر باز می‌کرد فعالیت های ما در حوزه آموزش مهارت‌های اینترنتی و گفتمان‌های اجتماعی که عموماً با موضوع ادبیات  فعالیت داشت به سایتی تحت عنوان گروه هم تبار تبدیل شد.

این گروه اجتماعی و فرهنگی جمعی از هنرمندان و فعالان اجتماعی را که این سال ها اغلب آنها به چهره های سرشناس ادبی و فرهنگی کشور بدل شده اند، در کنار هم جمع کرد.

فرهنگ و تمدن امروز  با همدلی و حضور اعضای خود در نخستین جشنواره بین المللی رسانه‌های دیجیتال در سال ۱۳۸۸ شرکت کردند تا فعالیت ها و دستاوردهای محتوایی خود را با فارسی زبانان علاقمند به مباحث ادبی، علمی و پژوهشی به اشتراک بگذارند.

در نمایشگاه مذکور گروه هم تبار ضمن دعوت از چهره های سرشناس ادبی و فرهنگی کشور نشست های عمومی وجمع های ادبی پرباری را تشکیل و جلساتی برگزار نمود که مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت.

پس از چندین سال تمرکز بر مطالعه، پژوهش و کسب مدارج علمی در نیمه دوم سال 1397 با قدرتی مضاعف و نگرشی عمیق فصل جدیدی از تاریخ فعالیت خود را آغار و ادامه می‌دهیم.

تمرکز ما بر شناسایی شایسته‌ها و مولفه‌های مطلوب وب فارسی و تلاش در راستای توسعه محتوایی آن با استفاده از ابزار هنر متعالی است.

چشم اندار

چشم‌انداز ۱۴۰۰ هجری خورشیدی: تبدیل شدن به یکی از سه مرجع معتبر تولید محتوای فارسی و یک مرجع علمی و تحقیقاتی شناخته شده؛ پیشرو در ابداع و پیاده‌سازی متد‌های نوین آموزشی با شاخص مهارت در سطح خاورمیانه و جهان