دیجیتال مارکتینگ

کسب درآمد از اینترنت چگونه

به عشق نویسندگانی که روزانه ۱۸ساعت کار می‌کنند!

Aچه کسب و کاری ایجاد کنم؟ برای کسب درآمد از اینترنت چه کنم؟ چه کسب و کاری می‌توانم راه اندازی کنم که پولساز باشد؟ از کجا بدانم که در چه کاری موفق می‌شوم؟

فرض کنید در دنیای واقعی می‌خواهید وارد بازار شوید و فروشگاهی برای خودتان راه اندازی کنید توصیه ای که دیگران به شما می کنند این است که:

باید چم و خم کار را یاد بگیرید به اصول تجارت و بازار آشنا شوید و خلاصه یاد بگیرید که چطور باید با مردم برخورد کنید و چطور پول در بیاورید.

چه چیزی باعث می شود ما کسب و کار خاصی راه اندازی کنیم
معمولا شرایط ما تحصیلات ما و احیاناً امکانات و موقعیت هایی که برای ما فراهم است و البته مهم تر از همه این ها علاقه ما شغل ما را تعیین می کند.

کسب و کارهای پولساز
کسب و کارهای پولساز

تصور کنید پدر شما فروشنده لوازم خانگی است. شما به خدمت سربازی می‌روید و پس از آن که در می گردید برای این که سر و سامان بگیرید پدر تصمیم می گیرد مغازه ای برای شما اجاره کرده و یک فروشگاه لوازم خانگی مستقل برای شما راه اندازی کند.

فرض کنید پدر شما تولید کننده ظروف یکبار مصرف است و در شهرک صنعتی کارخانه دارد.

در اغلب موارد شما فروشگاه محصولات یکبار مصرف راه اندازی می کنید.علت این کار چیست چرا پدر شما فروشگاه لوازم خانگی و یا فروشگاه لوازم یکبار مصرف برایتان دایر می کند.

شما از قدیم به موسیقی علاقه داشته اید، از نوجوانی ساز خریده‌اید و نوازندگی می‌کنید و در دانشگاه در رشته موسیقی تحصیل کرده اید.
جای تردیدی نیست که نخستین ایده برای شغل شما آموزشگاه موسیقی است و نظایر آن

چند مثال برای انتخاب کسب و کار

تصور کنید برادر شما در روستای پدری تان کشاورزی می کند او هر ساله چندین هکتار انواع میوه های مختلف را کاشته و در فصل درو محصول آن را برداشت می کند.

کسب درآمد از اینترنت
کسب درآمد از اینترنت

در چنین شرایطی بسیار منطقی است اگر شما ایده راه اندازی کارخانه تولید کمپوت را مطرح کنید و از برادر تان بخواهید تا با همکاری یکدیگر چنین کارخانه ایجاد کنید.

پاسخ به این پرسش‌ها مهم ترین مرحله راه اندازی سایت و ایجاد کسب و کار اینترنتی شماست.

شما به علت اینکه شرایط و مواد اولیه این کار را در اختیار دارید چم و خم کار را می‌شناسید و چیزی در اختیار دارید که برای دیگران مهم است. این کار را می‌کنید، درست؟!

بنابراین در نخستین گام از راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود به این نکته توجه کنید که:

  • توانایی شما چیست
  • در چه حوزه ای تخصص دارید
  • ظرفیت ها و امکانات شما در چه زمینه ای است
  • بازار چه نیازهایی دارد

لطفاً توجه کنید نیاز بازار و سودآوری کسب و کار آخرین گزینه است مهم تر از این مسئله توانمندی و تخصص شماست.

همان چیزی را که خوب بلد هستید و امکاناتش را در اختیار دارید دنبال کنید.
پس دریافتیم که نخستین مهارت یا اقدام و مهمترین مسئله در راه اندازی کسب و کار شما شناخت دقیق از امکانات توانمندی ها و موقعیت های شماست.

بدون تردید کسی که در رشته زبان انگلیسی تحصیل کرده می تواند یک آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی داشته باشد یا کسب و کار ای تحت عنوان ترجمه متون فارسی به انگلیسی ایجاد کند.

کسب و کار خود ما!

ما عمری درس خواندیم مطالعه کردیم تحقیق و پژوهش و تدریس را پشت سر گذاشتیم طبیعی است که در حوزه تولید محتوا بتوانیم یک کسب و کار موفق راه اندازی کنیم.

دو نکته بسیار مهم و حساسی برای تعیین کسب و کار و شغل شما وجود دارد یکی توانمندی شما و دیگری نیاز بازار که جای تردیدی نیست توانمندی شما بر نیاز جامعه و بازار ارجحیت دارد.

فرض کنیم در دنیای اینترنت همه مردم در به در دنبال کسی هستند که برایشان پوستر طراحی کند یا کلیپ بسازد.
در چنین شرایطی اگر شما سایت راه اندازی کنید که خدمات طراحی پوستر و ساخت کلیپ را ارائه می کند، اما توانمندی ارائه کار با کیفیت را نداشته باشید با شکست مواجه می شوید.

پس لطفاً واقع بین باشید و روی توانمندیها خودتان تمرکز کنید آن کاری را که بهتر از همه انجام می دهید مطمئناً مردم به آن نیاز دارند.

جمع بندی کلی انتخاب کسب و کار سودآور

در یک جمع بندی کلی می توان اینگونه گفت توانمندی شما موقعیت و امکاناتی که در اطرافتان دارید و می توانید در اختیار بگیرید.

گزینه‌های مطرح برای ایجاد کسب و کار شما هستند لطفاً به میز خودتان توجه کنید و گزینه های روی میزی که پشت آن نشسته اید یا می توانید پشت آن قرار بگیرید را مد نظر قرار دهید.

کاری به نیز دیگران نداشته باشید! با این همه اگر فکر میکنید کسب و کاری وجود دارد که بسیار پر سود است اما شما در آن زمینه تخصصی ندارید، باید بروید او را در آن حوزه تجربه کسب کنید و متخصص باشید تا بتوانید آن کار را انجام دهید.

نتیجه گیری انتخاب کسب و کار پول‌ساز

اگر شما کسب و کار راه اندازی کنید که در آن تسلط دارید و از طرفی بازار هم به آن نیاز دارد یعنی عرضه و تقاضا تردید نکنید که کسب و کار سود آوری خواهید داشت. اما اگر فقط به بازار نگاه کنید و توانایی های خودتان را ملاحظه نکنید میزان تقاضا هزارهزار هم که باشد برای شما سودآور نخواهد بود چرا که کار شما با کیفیت نیست.

مشاوره انتخاب کسب و کار سودآور و پولساز

اگر شما موقعیت های مختلفی پیش رو دارید یعنی فارغ التحصیل رشته زبان هستید و از قدیم به شعر و ادبیات فارسی علاقه داشته‌اید‌ و یک نویسنده تمام عیار هستید.

از طرفی با توجه به اینکه همیشه فیلم های سینمایی را دنبال می کردید و یک کارشناس زبده سینمایی محسوب می شوید و به واسطه این که در شمال کشور ایران زندگی می کنید یک موقعیت توریستی و جهانگردی نیز در دورنمای شغلی شما وجود دارد، می توانید با یک کارشناس راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی مشورت کنید تا با توجه به شناخت و اشرافی که او نسبت به نیاز بازار و آینده که از کسب و کارها دارد تصمیم سودآوری بگیرید که یک کسب و کار سودآور و پولساز داشته باشید.

ما می‌توانیم به شما راهنمایی‌هایی ارائه کنیم.

همچنین دوستانی داریم که در این زمینه تخصص دارند اگر لازم باشد شما را به آنها معرفی می‌کنیم تا به شما مشاوره بدهند اگر خواستید در تلگرام یا واتساپ با ما گفتگو کنید تا به شما مشاوره بدهیم اطلاعات تماس ما از بخش مربوطه در اختیار شماست.

هنوز کسب و کار اینترنتی ندارید؟

راستی! یک مسئله بسیار مهم اگر شما از آن افرادی هستید که خیلی اینترنت را جدی نمی گیرید و فکر می کنید دنیای واقعی برای شما کافی است، شاید لازم باشد مقاله‌ای که درباره اهمیت حضور در اینترنت و اثبات این مسئله که داشتن کسب و کار اینترنتی اجباری است را بخوانید.

این مقاله با مثال های متعدد دقیقا کاری می کند که بلافاصله به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود می افتید.

پس از انتخاب کسب و کاری پولساز

به سلامتی کسب و کارتان را انتخاب کردید این که چگونه در اینترنت آن را دایر کنید چه ابزارهایی نیاز دارید و مهارت های مورد نیاز تان را از طریق مقالات دیگر به شما آموزش خواهیم داد.

فایل صوتی این مقاله

اگر خواستید فایل صوتی این مقاله هم که به نوعی بازگویی همین مطالب است در اختیار شما قرار دارد این فایل صوتی بسیار کم حجم است پس اگر خواستید می توانید آن را دانلود کنید.

این مقاله با استفاده از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار گوگل تهیه شده است ایرادات املایی و انشایی زیادی در آن وجود دارد که به خاطر آن از شما کاربر عزیز پوزش می طلبم لطفاً سایت ما را دنبال کنید و به دوستانتان معرفی کنید این بزرگترین حمایت از گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن است.

ما یعنی تعدادی کارشناس و متخصص در حوزه تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ آدم هایی هستیم که به جز دغدغه های مالی و شغلی نگرانی های هم برای جامعه و هموطنانمان داریم.

به عبارت دیگر ما اهداف غیر تجاری و انسانی خود را از طریق این سایت دنبال می کنیم.

برچسب‌ها

مدیر

نویسنده و کارشناس تولید محتوا، مدرس دوره های علمی کاربردی توسعه وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا