خدمات مشتریاندیجیتال مارکتینگطراحی و گرافیککلیپ و موشنوردپرس و طراحی سایت

چرا همه پست‌‌ها را ویرایش کردیم

در راستای تولید محتوای کاربردی‌تر و مفیدتر

تصمیم تصمیم چندان ساده نبود! باید انتخاب میکردم که صد درصد در خدمت مخاطب باشم یا ملاحظات نویسندگی را لحاظ کنم تا به اصطلاح سایتی باکلاس تر داشته باشم.

هر طور بود این مرحله را پشت سر گذاشتم و بنا شد یک سایت کاملا کاربردی که به درد شما بخورد ایجاد کنم اما در میانه راه چه پیش آمد و چه پیش نیامد نمیدانم که چطور به سمت و سویی رفتیم که کمی زهرماری! قاطی سبک و سیاق کار شد. حالت کاربردی بودن سایت ما به سمت تکلف و حرف های قلمبه سلمبه ای که دردی از مردم دوا نمی کرد سوق داده شد.

ایراد را پیدا کردم و جلوی آن را گرفتم

خدا را شکر زود توانستم جلوی این مسئله را بگیرم. از دوستانم خواستم تا تمام مطالب سایت به حالت تعلیق در بیایند تا آنها را بازنویسی کنیم و از ابتدا کاربردی تر بنویسیم.

دوستانم که متعجب از این تصمیم بودند اعتراض کنان علت را جویا شدند در پاسخ گفتم ما قرار است یک سایت کاربردی و مفید داشته باشیم که به مردم کمک کند مگر نه؟!

مردم می‌خواهند کارشان راه بیفتد

سایتی که کمک کند تا مردم کسب و کارشان را راه بیاندازند و آن را توسعه دهند آیا به نظر شما اساتید دانشگاه دانشجویان رشته های ارشد و دکترا می آیند و سایت ما را زیر و رو می کنند تا منبع مناسب برای تحقیق شان پیدا کنند؟ مطمئنا نه! پس چرا به مباحث تئوری آن هم از جنس به درد نخورش وقت خود و مردم را تلف کنیم!

به نظر می رسد فضای وب فارسی بیش از هر زمانی به محتوای کاربردی احتیاج دارد تا به مردم مهارت بیاموزد.

مهارت فصل فراموش شده کارآفرینی

مهارت فصل فراموش شده کسب و کار اشتغال و توسعه همه جانبه کارآفرینی در ایران است و من این را می‌دانم. پس حال که بناست مفید باشیم نباید توی تعارف و رودربایستی گیر کنیم به خاطر به به و چه چه گفتن دیگران یا از ترس قضاوت برخی آدمهای سطحی نگر، کم بیاوریم و کابر لایق و سرخورده وب فارسی را تنها بگذاریم

کاربران کاربران وب فارسی اغلب قربانی آموزش‌های غیر اصولی و محتوای نامناسب فارسی هستند محتوایی که در کمال خودخواهی به ظاهر اهداف سئو را دنبال کرده و مدام پاچه‌خواری کراول های گوگل را می کند.

یک مثال از محتوای نامناسب وب فارسی

اجازه بدهید یک مثال واضح و مشخص برایتان بزنم یکی از سایت های فارسی را باز کنید انتخاب خودتان و آموزش را دنبال کنید مطلبی را که میشود در یک پاراگراف طرح کرد توضیح داد و نتیجه گیری کرد در یک صفحه ۱۰۰۰ کلمه ای مدام کش می دهند و تکرار می کنند و حاشیه پردازی می کنند تا تعداد کلمات زیاد شود و ربات های گوگل به آنها صدآفرین بدهند! نقش کاربر بیچاره این وسط چیست؟! باید تحمل کند مدام اسکرول کند تا پاسخ سوالاتش برسد

کاربران وب فارسی قربانی ضعف علمی نویسندگان

آیا از چنین کاربری که مدام مورد استثمار و سوء استفاده محتوای قرار می گیرد می توان انتظار داشت یک صفحه را درست حسابی از ابتدا تا انتها بخواند من که حق می‌دهم کاربران وب فارسی قدر به محتوا بی‌علاقه باشند چون محتوای درست حسابی در اختیارشان قرار نمی‌گیرد.

همکاران خوبی که من دارم

دوستان دوستان پذیرفتند و قرار شد محتوای سایت را هر چند محتوای زیادی نبود مورد بازنگری اساسی قرار بدهیم این متهم که فرا روی شما قرار دارد پیش نویس است و فعلا به عنوان تنها یادداشت موجود در سایت ما خواهد بود تا چند روز دیگر…

 

برچسب‌ها

مدیر

نویسنده و کارشناس تولید محتوا، مدرس دوره های علمی کاربردی توسعه وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا