تولید محتوا و سئودیجیتال مارکتینگ
موضوعات داغ

متد آموزشی کارآمد و مفیدی به نام میکرو آموزش

کارآمدترین متد آموزشی آنلاین

متد آموزشی میکرو لرنینگ micro به معنی کوچک یک نوع آموزش است که در واحد‌های کوچک ارائه می‌شود. به معنای همه چیز درباره آموزش الکترونیک در بخش‌های کوچک است که شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن مطالب مختلف آموزشی را از طریق آموزش الکترونیک در مقایسه با مطالب سنگین آموزشی که مجبور به مطالعه آنها در مدرسه یا دانشگاه هستید (که به آنها “macro” learning میگویند) فرا بگیرید.

متد آموزشی میکرو لرنینگ
متد آموزشی میکرو لرنینگ

انواع مختلفی از یادگیری وجود دارد: یادگیری اجتماعی، یادگیری تلفن همراه و آموزش الکترونیک تنها چند مورد هستند. یک نوع نسبتا جدید یادگیری که از آن به عنوان واحد یادگیری کوچک یاد می‌کنند، «میکرو آموزش» نام دارد.

از طریق تکرار منظم، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که دانش جدید به دست آمده در حافظه بلند مدت قرار دارد. «میکرو آموزش» برای این منظور ایده آل است. مطالعات نشان داده اند که امروزه توجه افراد معمولی تنها پنج دقیقه است. حتی اگر کلاس ها، مقالات یا کتاب‌های الکترونیکی اغلب مبتنی بر متن باشند، آنها باید تصاویر را نیز شامل شوند، زیرا نشانه‌های بصری به مردم کمک می‌کنند تا اطلاعات را بهتر یاد بگیرند. میکرو لرنینگ (Microlearning) بیشتر با عملکرد مغز انسان سازگار است و باعث می‌شود که انتقال یادگیری به میزان 17 درصد کارآمدتر باشد. افراد در طول سه تا هفت دقیقه بهتر می‌آموزند، در حالی که آنها برای تمرکز به چند دقیقه یا حتی چند ساعت نیاز دارند.

متد آموزشی میکرو لرنینگ (Microlearning) باعث می‌شود:

یادگیرندگان، از هر وسیله ای که بیشترین استفاده را دارند بیشترین کاربرد را برای رفع نیازهای فعلی خود انتخاب کرده و از آن استفاده کنند. این ماهیت یادگیری مبتنی بر «میکرو آموزش» باعث افزایش تعامل، بهبود آموزش و کارایی شغلی می‌شود و علاقمندی فراگیران به جستجوی فرصت‌های آموزشی بیشتری را فراهم میکند و یادگیرندگان احساس می‌کنند که یک گام بزرگ برای موفقیت در مدت زمان کوتاه به سمت اهداف خود برداشته اند. امروزه همه افراد یک تلفن همراه هوشمند دارند و بسیاری از مردم زمان زیادی را صرف رفت و آمد طولانی به محل کار یا دانشگاه و… برای یادگیری می‌کنند، «میکرو آموزش» برای عصر حاضر که دنیای تکنولوژی به سرعت در حال تغییر و به روز شدن است بسیار مناسب می‌باشد. میکرو لرنینگ (Microlearning) یک رویکرد مدرن است برای یادگیری بر پایه آموزش‌های کوتاه و مختصر با نتایج کاربردی به فراگیران در زمانی که به آن نیاز دارند.

«میکرو آموزش» چیست؟

با توجه به مشغله‌ی بسیار زیاد افراد در جامعه امروزی و همچنین با توجه به اینکه در حال حاضر کارمندان زمان کمتری در اختیار دارند و در عین حال مسئولیت‌ها و تعهدات زیادی نیز دارند، بنابراین نیاز به هماهنگی با تغییر زمان و نیازهای کسب‌و‌کار حس می‌شود. از طرف دیگر برنامه‌های آموزشی رسمی، تدوین شده و سالانه کفایت لازم را برای هماهنگی با نیاز به آموختن دائمی‌ندارند. با توجه به موارد ذکر شده نیاز به تغییر در متدهای آموزشی به شدت حس می‌شود به گونه‌ای که این آموزش‌ها کوتاه، مختصر و در زمان نیاز قابل دسترس باشند.

خواسته‌های متغیر یادگیرندگان باعث مطرح شدن روند جدیدی از طریق بخش‌های کوچک شده که این روند، آموزشِ خُرد یا «میکرو آموزش» (Micro-learning) نام دارد.

آموزشِ خُرد به استراتژی آموزشی اشاره دارد که محتوای آموزشی را در بخش‌های کوچک به صورت لقمه‌ای آسان و قابل هضم به کاربران ارائه می‌دهد. دقیقا همین کاری که ما در دوره کارآفرینی ناب انجام می‌دهیم.

آموختن خرد به این صورت است که یک موضوع بزرگ را به تعداد زیادی بخش کوچک تقسیم می‌کند و تمرکز آن بر روی برآورده ساختن نتایج آموزشی است.

این شیوه آموزش دادن به عنوان یک ابزار توانا جهت آموختن افراد شناخته شده و امروزه محبوبیت چشمگیری در بین افراد، سازمان‌ها، کسب‌وکارها و همچنین استارتاپ‌ها پیدا کرده است. در ادامه بعد از بررسی ویژگی‌های این سبک آموختن نمونه‌ای بومی‌از این سبک آموختن را ارائه کرده‌ایم.

شیوه آموزش دادن «میکرو آموزش» دارای ویژگی‌هایی است که این روش را به استراتژی آموزشی ایده‌ال و مناسب برای همه تبدیل کرده است، این ویژگی‌ها عبارتند از:

دستیابی به یک هدف آموزشی در هر مبحث
در حالی که دوره‌های آموختن الکترونیکی (آنلاین) با چند هدف آموزشی سروکار دارند، آموختن خرد تنها با یک هدف اجرایی در هر واحد آموزشی سر و کار دارد. این تضمین می‌کند که آموختن گیرندگان قدم‌به‌قدم پیشرفته و قبل از برداشتن گام بعدی به خوبی مبحث مورد نظر آموزشی را درک کنند.

همانطور که می‌دانید هر برنامه آموزشی شامل دو نوع اطلاعات است:

اطلاعاتی که دانستن آنها الزامی‌است.
اطلاعاتی که دانستن آنها بهتر است.
در حالی که آموختن الکترونیکی هر 2 مورد را پوشش می‌دهد، «میکرو آموزش» اغلب اطلاعاتی را ارائه می‌دهد که دانستن آن‌ها الزامی‌است. این موضوع موجب صرفه جویی قابل توجهی در زمان می‌شده و همچنین موجب خاص شدن واحد‌های آموختن خرد و هدفمند شدن اطلاعات می‌گردد. این روند باعث می‌شود ابهامات در مورد مهم بودن یا نبودن اطلاعات برطرف گردد و تنها اطلاعاتی را ارائه می‌دهد که برای انجام کار مورد نیاز هستند.

آموختن خرد در قالب ویدئو، پادکست، پی دی اف (PDF) تعاملی و اینفوگرافی، تنها با یک هدف اجرایی در هر واحد آموزشی و اطلاعات هدفمند، طوری ساختاردهی شده است که لازم نیست آموختن گیرندگان زمانی بیش از 8 الی 10 دقیقه جهت تکمیل یک واحد صرف کنند. معمولا این زمان ممکن است بسیار کمتر از مقدار ذکر شده نیز باشد. این مشخصه از «میکرو آموزش» موجب مطلوب شدن آن برای افراد پرمشغله امروزی با بازه‌های توجه کوتاه و برنامه‌های زمانی فشرده شده است.

میکرو لرنینگ
میکرو لرنینگ

برای دسترسی به یک واحد «میکرو آموزش» همیشه به یک رایانه نیاز نیست. معمولاً تمامی‌واحد‌های «میکرو آموزش» طوری طراحی شده اند که افراد بتوانند از طریق هرگونه ابزارِ همراه اعم از تلفن‌های هوشمند، تبلت ها، نوت بوک یا آیپد‌ها به آن‌ها دسترسی داشته باشند. همچنین، مدت زمان کوتاه واحد‌ها آن‌ها را برای دسترسی از طریق موبایل مناسب کرده است.
«میکرو آموزش» الزاماً به صورت دوره‌های آموختن الکترونیکی رایجی که از قبل تا به امروز وجود داشته، ارائه نخواهد شد. آن‌ها می‌توانند واحد‌های آموزشی مستقل در هر قالبی از جمله ویدئو کوتاه، اینفوگرافی، پادکست، پرسشنامه کوتاه، سناریو، موشن گرافیک، PDF‌های تعاملی، یا بازی باشند. این تنوع باعث برطرف ساختن یکنواختی در برنامه‌های آموزشی شده و سطح علاقه آموختن گیرندگان را افزایش خواهد داد.

مزیت «میکرو آموزش» این است که شما می‌توانید آن را به عنوان یک ساز‌و‌کار آموختن مستقل یا در ترکیب با استراتژی کلی آموختن مورد نظرتان و در هر مرحله از چرخه آموختن و آموختن استفاده کنید.

چرخه آموختن شامل سه مرحله زیر است که «میکرو آموزش» می‌تواند برای هر سه مرحله یا هر مرحله به صورت جداگانه استفاده شود. ارائه‌ی یک پیش آزمون قبل از برنامه آموزشی اصلی جهت سنجش دانش قبلی آموختن گیرندگان یا به جهت مطلع ساختن افراد از چیزی که می‌توانند از دوره انتظار داشته باشند (پیش آموزش) فراهم آوردن منابع، مثال‌ها و فعالیت‌های بیشتر در مدت دوره آموزشی.

میکرو آموزش
میکرو آموزش

انعطاف پذیری میکرو لرنینگ در شیوه ارائه که می‌تواند به صورت مستقل یا بخشی از یک منبع آموزشی بزرگتر باشد
بخش‌های «میکرو آموزش» می‌توانند مستقل، بدون نیاز به دسترسی به هیچ واحد آموزشی دیگر جهت درک موضوع باشند همچنین می‌توانند از آموزش‌های معمولی پشتیبانی کنند و تعاملات را به ارتباطات یک طرفه اضافه کنند.
بنابراین این ویژگی‌های منحصر به فرد «میکرو آموزش» اعم از، ارائه محتوا‌های کوتاه و پرمغز در بستر زمانی کوتاه
ارائه اطلاعات هدفمند، امکان دسترسی از طریق هر کدام از ابزارهای موجود، پشتیبانی از آموختن به صورت اقدام محور و قابلیت

قرارگیری در هر مرحله از چرخه آموزش موجب شده است تا این روش به یک راهکار آموزشی فوق العاده برای افراد تبدیل شود. از همه مهم‌تر «میکرو آموزش» کمک می‌کند تا منحنی فراموشی به منحنی به خاطر سپاری تغییر کند.

استفاده از میکرو آموزش در ایران

همانطور که میدانید در محیط‌های رسمی‌آموزشی مثل مدارس، دانشگاه ها، موسسات تحت نظر وزارت علوم و سازمان‌ها اصلا شاهد ارائه مباحث از طریق این متد نیستیم. اما اگر کمی‌جستجو کنید متوجه می‌شوید که استفاده از این شیوه آموزش دادن کاربردی و جذاب توسط آکادمی‌های معتبری که در سراسر دنیا در حال برگزاری آموزش‌های آنلاین هستند رو به افزایش است.

از طرف دیگر این شیوه آموزش دادن برای کسب‌و‌کارهایی که نیاز به آموختن مداوم از جمله زمینه‌هایی مثل فناوری اطلاعات، خدمات مشتری یا فروش دارند، به خوبی کار می‌کند.

خب دوستان اگه موافق باشید از اینجا به بعد این مقاله، از عنوان میکرولرنیگ یا حتی microlearning استفاده نکنیم و بجاش بگیم، میکرو آموزش! … نه این هم مناسب نیست، بسته آموزشی چطوره؟ یا آموزش خرد؟…

خب مثل اینکه موافق نیستید!

بهر شکل میکرو لرنینگ باید معادل سازی بشه؛ اونم با یه عبارت کاربردی و مناسب و قابل فهم؛ نه اینکه بزنیم سخت ترش کنیم بخاطر فارسی کردن!

ویژگی‌های میکرو آموزش

در یک جمع بندی کلی ویژگی‌های مهم و مشترک زیر را دارد:

می‌توان آن را در هر نقطه و در کمترین زمان ممکن انجام داد.
دوره‌های آموزشی، فردی است که پیش نیاز خاصی نیاز ندارد.
شامل موضوعات ساده و یا محدود با نتایج سریع است.
تکرار محتوا در فواصل مناسب، نه تنها باعث میشود یادگیرندگان مفاهیم را به سرعت درک کنند، بلکه برای مدت طولانی در حافظه خود نگه دارند.
منابع به طور رایگان در دسترس هستند و فن آوری‌های جدید آن را پشتیبانی می‌کند.
سرگرم کننده و جذاب است. محتوای میکرو آموزشی می‌تواند به صورت یک نمایش، فعالیت، بازی، بحث، ویدئو، مسابقه، فصل کتاب یا هر فرمت دیگر که از آن یاد می‌گیرند، باشد.
ایده آل برای دسته بندی: قطعات کوچک محتوای آموزشی را می‌توان برای جستجوی آسان، دسترسی و استفاده مجدد دسته بندی کرد.
یادگیری نزدیک به عمل است، یادگیرندگان می‌توانند اطلاعات را درست بعد از مطالعه در عمل به کار گیرند.

این مقاله اساسا متعلق به کاربری استارتاپ آکادمیه و یکی از اعضا سایت ویرگوله، در دو پست البته غلط‌های املایی و نگارشی فراوانی داشت که تعدادی از اونها رو ویرایش کردم؛ ولی خب اصل این مقاله همونطور که عرض کردم مربوط به این سایت بود که ضمن تحسین، تشکر می‌کنم ازشون.

این یکی از مقالات مناسب و کاربردی بود که در آغاز این هفته توانست من رو به محتوای فارسی امیدوار کنه…این مقاله نیازمند بهبود و توسعه است ه بزودی بازنویسی خواهد شد.

آیا این روش را مناسب آموزش آنلاین می‌دانید؟

روش فوق العاده خلاصه‌‌گو و ناقصی است
خوب است که به حواشی نمی‌پردازد
حاشیه‌ها و نکات جانبی را لازم داریم!

نظرات

دیدگاه کاربران فارسی

User Rating: 5 ( 1 votes)
برچسب‌ها

مدیر

نویسنده و کارشناس تولید محتوا، مدرس دوره های علمی کاربردی توسعه وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا