دیجیتال مارکتینگ

ایده‌های اجرا نشده کسب و کار در ایران

ایده‌های ناب؛ از کجا

به عشق نویسندگانی که روزانه ۱۸ساعت کار می‌کنند!

در این نوشتار قصد دارم یک ایده اجرا نشده برای کسب و کار در ایران به شما معرفی کنم.

همان طور که می‌دانید بسیاری از کسب و کارها اجرا شده در ایران کپی برداری از نمونه‌های اجرا شده در کشور‌های خارجی است نه تنها در حوزه کسب و کارها و ایده‌های جدید اشتغالزایی بلکه بسیاری از برنامه‌های رسانه ای میز کپی برداری از برنامه هایی است که در شبکه‌های خارجی پخش شده است.

 

ایده های اجرا نشده کسب و کار

ایده‌های رسانه‌ای جدید در ایران

به عنوان مثال همین برنامه آقای علیخانی که الحق و الانصاف برنامه جذاب و پرطرفدار ای هم هست از روی یک برنامه خارجی کپی برداری و تولید شده است البته این مسئله به هیچ وجه یک نقطه ضعف محسوب نمی‌شود و خصوصاً در حوزه رسانه الگوبرداری به هیچ وجه مذموم و غیر حرفه ای به حساب نمی آید.

ایده‌های کسب و کار اجرا نشده در ایران کپی است، خب!

لطفاً عجله نکنید هدف من از مطرح کردن این موضوع به هیچ وجه ژست گرفتن و فریاد من خوبم و دیگران بدند نیست اگر کمی حوصله کنید متوجه خواهید شد که همین مسئله پدیده ای است که به شما ارائه خواهیم کرد.

دوستان عزیز لطفاً من را متهم به سرکار گذاشتن کاربر نکنید من به جای اینکه یک فهرست دراز و طویل از ایده‌های اجرا شده بود عملی غیر عملی مناسب غیر مناسب و خلاصه یک فهرست خام دارم به شما یک منبع برای یافتن ایده‌های ناب کسب و کار معرفی می‌کنم.

رصد کردن رسانه‌های خارجی برای یافتن ایده

کافیست شما سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی کشور‌های دیگر را رصد کنید خواهید دید‌های فراوانی وجود دارد که به راحتی می‌توانید در ایران آن را اجرایی کنید.

برای به دست آوردن ایده‌های جدید باید فضای خود را گسترش دهید. با رصد کردن رسانه‌ها اخبار و شبکه‌های اجتماعی و سایتهای مرجع دیگر کشورها شما فضای ذهنی خود را به وسعت داده و دنیایی وسیعتری در مقابل دیدگان تان قرار می‌دهید که باعث می‌شود ایده‌های جدید طرح‌های نو و خلاقیت‌های فراوانی برای ایجاد کسب و کار‌های اجرا نشده به دست بیاورید.

تجربه من از ارتباط با سایت‌های خارجی

اجازه بدهید یک مثال به نوعی تجربه‌ای که شخصاً از مواردی شبیه به آنچه اکنون به شما ارائه کردم داشتم برایتان مطرح کنم.
در زمینه برنامه نویسی و مشکلاتی که گاهی برای شخص من به وجود می‌آید به عنوان مثال به یک فایل یا نرم افزار نیاز دارم اما پیدا نمی شود سایت‌های اوکراینی و روسی کمک‌های زیادی به من کردند.
تردید نکنید که هر چه دامنه ارتباطات تان را افزایش دهید خلاقیت و قدرت شما افزایش پیدا می‌کند.کپی برداری از ایده‌های اجرا شده در دیگر کشورها دم دستی ترین دستاوردی است که ارتباط شما با دنیای وسیع‌تر برایتان به ارمغان می‌آورد.
خلاقیتی که در مواجهه با پدیده‌های مختلف در ذهن انسان شکل می‌گیرد به مراتب ارزشمند‌تر و مهمتر از کپی برداری صرف است.

در مطالب بعدی ایده‌های به شما ارائه خواهم کرد که به مراتب از این راهکاری که برای ایجاد کسب و کار‌های اجرا نشده در ایران از طریق کپی برداری از نمونه‌های مشابه در کشورهای خارجی به شما ارائه کردن مفید‌تر و ارزشمند‌تر خواهد بود.

این متن با استفاده از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار گوگل تهیه شده به خاطر ایرادات نگارشی از شما پوزش می‌طلبم به زودی متن مورد بازنویسی و نگارش مجدد قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها

مدیر

نویسنده و کارشناس تولید محتوا، مدرس دوره های علمی کاربردی توسعه وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا