دیجیتال مارکتینگ

اقدامات اولیه برای ایجاد کسب و کار اینترنتی

برای ایجاد کسب و کار موفق چه کنیم

به عشق نویسندگانی که روزانه ۱۸ساعت کار می‌کنند!

گام‌های ضروری برای ایجاد کسب و کار پولساز چه هستند؟ ما فرض را بر این می‌گذاریم که شما اهمیت راه اندازی کسب و کار در اینترنت را می‌دانید و با توجه به توانمندی‌ها و تخصصی که دارید، تصمیم گرفته‌اید کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید.

برای ایجاد کسب و کار چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

این بخش اهمیت بسیار زیادی دارد. بی توجهی به این توصیه ها شما را به سوی شکست سوق می دهد؛ حتی اگر فکر کنید دارید موفق می شوید! می‌خواهیم درباره برنامه‌ریزی صحبت کنیم. هدفمندی، داشتن استراتژی، شناخت مخاطبان و داشتن نقشه راه.

اقدامات اساسی برای راه اندازی کسب و کار پولساز

تعیین نوع کالا یا خدمات یا موضوع فعالیت

دقیقا معلوم کنید که چه کاری قرار است انجام دهید! محصولات و خدمات ما چیست ما چه چیزی به مشتریان ارائه می کنیم که برای آنها مهم است و حاضرند بابت آن هزینه کنند.

تعیین هدف کسب و کار

باید دقیقا معلوم کنید که هدف شما از این کسب و کار و فعالیت چیست.

طبیعی است که هدف هر کسب و کاری درآمدزایی است و این سوال شاید به نظر شما غیر ضروری باشد، اما آنچه که ما به شما آموزش می دهیم صرفاً برای کسب و کار کاربرد ندارد.

ممکن است شما یک فعال فرهنگی و اجتماعی باشید، یک روزنامه نگار یا یک سیاستمدار که فعالیت‌های خاص خود را از طریق اینترنت دنبال می‌کند.

حتی در همین کسب و کارها هم اهداف مختلفی وجود دارد. ممکن است شما در یک مقطع زمانی به دنبال توسعه برند خودتان باشید و کسب درآمد چندان برایتان اولویت نباشد.

پس دقیقا و صریحا معلوم کنید دنبال چه هستید

 • کسب درآمد
 • جذب مشتری
 • توسعه برند
 • جذب کاربر
 • انگیزه‌های شخصی و اجتماعی
 • و…

اگر شما اهداف متعددی دارید، میزان اهمیت و اولویت آن ها را مشخص کنید.

شناخت جامعه هدف و تعیین مخاطب

ما باید پرسونای مشخص و دقیقی را از کاربران یا مشتریان و مخاطبان، که به نوعی به کار ما ربط دارند و موجب تحقق اهداف ما می‌شوند تهیه کنیم.


شناخت بهتر و کامل تر شما از مخاطبان و مشتریان تان و آشنایی با سلیقه ها گرایش های مختلف آن ها سبب می شود تا شما در سیاست گذاری های مختلف تصمیمات سنجیده تر و موفقیت‌آمیزتری بگیرید.

مثلاً برای طراحی طرح های تبلیغاتی و برای تعیین ادبیات و زبان محتوای متنی و شیوه ارتباط برقرار کردن با مشتریان این شناخت به شما کمک می کند.


مدام کارتان را ارزیابی و راستی آزمایی کنید

سعی کنید راجع به جامعه مخاطبان و مشتریان تان تا می‌توانید اطلاعات کسب کنید علاقه های آنها را بشناسید میزان نیاز آن ها و عوامل تعیین کننده در تقاضا را بررسی کرده و با عوامل آن آشنا شوید.

 • چه کسانی ممکن است بصورت مداوم یا گاه به گاه به این خدمات یا کالاها احتیاج پیدا کنند؟
 • مشتریان و مخاطبان شما معمولا چه رنج سنی دارند؟
 • در کجا سکونت می کنند آیا حوزه جغرافیایی آنها محدود است؟
 • علاقه های این آدمها به چه مسائلی گرایش دارد؟
 • این آدم ها بیشتر وقت خود را چگونه می‌گذرانند؟ محل کار، خانه ، اینترنت، مسافرت

مرور دستورالعمل موفقیت کسب و کار

اگر بخواهیم جمع‌بندی فشرده بحث را تا به اینجا در یک جمله مطرح کنیم باید اینگونه بگوییم، ما قرار است چه چیزی را به چه کسانی برای بدست آودن چه چیزی ارائه کنیم!

 1. تعیین کالا یا خدمات
 2. مخاطبان و مشتریان
 3. اهداف و انتظارات

اگر هنوز هم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود تردید دارید ما مقاله نوشته ایم که ثابت می کند خیلی سریع باید در اینترنت کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید.

در سایر مقالات گروه فرهنگ و تمدن مقاله‌ای تحت عنوان راه اندازی کسب و کار اینترنتی نوشته شده است آن را مطالعه کنید.

همچنین اگر برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی دچار سردرگمی هستید و نمی دانید در چه زمینه‌ای فعالیت کنید که برای شما درآمدزایی داشته باشد و موفقیت‌تان تصمینی باشد.

و باز هم اگر هنوز سردرگم هستید و نمی دانید چه کسب و کاری راه اندازی کنید و چگونه این کار را انجام بدهید، از طریق بخش اطلاعات تماس در پیام رسان تلگرام یا واتساپ به ما پیام بدهید تا با هم در این خصوص گفتگو کنیم.

این مقاله تحت عنوان گام‌های ضروری برای راه اندازی کسب و کار موفق به شما کاربران عزیز ارائه شده است تا به شما کمک کند اهداف و فعالیت‌هاث خود را توسعه دهید و از اینترنت درآمد کسب کنید.

ما دوستانی داریم که در صورت نیاز به شما معرفی می کنیم تا مشاوره های ارزشمند به شما ارائه کرده و به شما برای راه اندازی یک کسب و کار موفق کمک کنند.

برچسب‌ها

مدیر

نویسنده و کارشناس تولید محتوا، مدرس دوره های علمی کاربردی توسعه وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا